×
 • Lajme
 • Lajme

  Pamje dramatike nga aeroporti i Serbisë pas alarmit për bombë/VIDEO

  Insajderi
  01 March 2024 - 08:13
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Rreth orës 19:15 të mbrëmjes së djeshme në aeroportin “Nikola Tesla” të Beogradit është raportuar për një bombë.

  Aeroporti aktualisht është i mbyllur dhe avioni i fundit është nisur në orën 18:45. Të gjitha fluturimet e planifikuara pas kësaj – me vonesë.

  Një video e evakuimit të pasagjerëve nga një prej avionëve është shfaqur, duke treguar pasagjerët e panikuar duke zbritur nga rrëshqitësja.

  Siç mëson jozyrtarisht Tanjug, piloti ka marrë një alarm për bombë në një fluturim, pas së cilës ka lajmëruar policinë, pasi një nga pasagjerët i është dukur i dyshimtë.

  Të gjithë pasagjerët u evakuuan.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark