×
 • Lajme
 • Botë
 • Insajderi / Ballina 5

  Pamje nga shpërthim i fuqishëm i gazit në Paris

  Insajderi
  21 June 2023 - 19:37

  Një shpërthim gazi ka ndodhur në qarkun e pestë të Parisit, duke rezultuar me një zjarr në disa ndërtesa, ka thënë të mërkurën një zyrtar lokal i Parisit.

  Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, policia u tha njerëzve që të shmangnin zonën e Val de Grace pasi fasada e një ndërtese u shemb dhe zjarri dukej se ishte përhapur në ndërtesat fqinje.

  Vetëm pas orës 17:00, vendasit përshkruan një shpërthim të madh dhe një shpërthim më të vogël.

  Një burrë i tha radios publike France Info: “Ishte tronditëse. Është një fatkeqësi”.

  Ndërkohë bëhet e ditur se në vendngjarje kanë mbërritur shërbimet e policisë, zjarrfikësve dhe ambulanca – derisa mediat lokale raportojnë se ka edhe të lënduar, madje në gjendje kritike.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark