×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Pamje nga shpërthim në Mitrovicë, dëmtohen dy lokale dhe një dyqan

  Insajderi
  09 June 2023 - 09:27

  Një shpërthim ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në sheshin ‘Adem Jashari’ në Mitrovicë, ku kanë pësuar dëme materiale dy lokale që ndodhen aty.

  Raportohet se lokaleve i janë dëmtuar xhamat.

  Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

  Sipas Zahitit, nuk raportohet për persona të lënduar, vetëm dëme materiale.

  “Rreth orës 03:20, është raportuar se në sheshin ” Adem Jashari” si pasojë e një shpërthimi  janë dëmtuar xhamat e dy kafiterive dhe një dyqani Përveç dëmeve materiale, nuk raportohet për të lënduar, rasti në procedurë hetimore”, tha ai.

  Ende nuk dihen motivet e as autorët e sulmit.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark