×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Pas dhjetë orë pune, Robotin se mbajnë këmbët – rrëzohet në Chicago

  Insajderi
  19 April 2024 - 23:30
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Robotët përshkruhen si mjete që nuk dinë të lodhen dhe punojnë pa ndërprerë.

  Por, një gjë e tillë nuk ndodhi edhe me një robot në Shtetet e Bashkuara.

  Në Chicago në një ekspozitë tregtare, një robot ngarkues nuk mund të përballonte dhjetë orë punë të vazhdueshme.

  Ai në një moment u rrëzua duke bartur disa pako nga raftet.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark