×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Peci viziton Erden Atiq: Na gëzon që ka konsoliduar ekipin në përbërje shumë etnike

  Insajderi
  28 May 2023 - 14:56

  Ministri i Bujqësisë, Faton Peci sot gjatë ditës ka vizituar kryetarin e ri të Komunës së Mitrovicës Veriore, Erden Atiq.

  Ai ka njoftuar se i ka ofruar mbështetje të plotë Atiqit.

  “Sot në mëngjesin e hershëm kisha kënaqësinë që bashkë me Zëvendësministrin e Brendshëm, Blerim Gashani, të vizitoj Kryetarin e Komunës së Mitrovicës Veriore, Erden Atiq. I ofrova mbështetje të plotë për sfidat që e presin. Na gëzon fakti që për një periudhë të shkurtër, ai ka konsoliduar ekipin në përbërje shumëetnike, që është refleksion i vullnetit politik dhe gjenerozitet i shoqërisë kosovare për të krijuar mundësi për të gjitha komunitetet”, ka theksuar ai.

  Ministri Peci sot gjatë ditës ka vizituar edhe kryetarin e Leposaviqit.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark