×
 • Sport
 • Sport

  “Për futboll ligjerata ditën dhe natën ju mbaj” – Ismet Munishi me kritika të ashpëra drejtuar FFK-s

  Insajderi
  15 October 2023 - 23:15
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Në emisionin ‘Dueli Sportiv’ në RTV Dukagjini, Munishi me ironi tha se për ”futboll ligjerata ditën dhe natën ju mbaj”.

  Sipas tij, në komunitetin e futbollit kosovar nuk ka shumë njerëz që kanë luajtur në nivele të larta.

  ”Duhet të ndërrohet kjo mendësi, duhet me qenë më bashkëpunëtor, të pyesin më shumë, të paktën për futboll ligjerata ditën dhe natën ju mbaj. Për futboll ne vijmë nga një tjetër nivel, ne flasim me argumente kur flasim për Dakun e atë tjetrin, nuk flasim që kemi qejf, edhe nuk dëgjon askush. Kur flasim për një çështje të futbollit ne flasim me argumente. Edhe pak jemi në Kosovë që kemi luajtur në ato nivele të futbollit,” tha Munishi.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  18 April 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark