18:31 - 08 Maj 2021

Ka përfunduar ndeshja kryesore e kësaj jave në La Liga mes Barcelonës dhe Atletico Madrid.

Një ndeshje që në letër kishte premtuar shumë duke marr parasysh pozicionimet e skuadrave në tabelë dhe luftën e ngushtë për titull kampion me shumë raste dhe intensitet të lartë, por ka përfunduar pa gola (0-0).

Një Atletico Madrid i cili rrezikoi portën e Ter Stegen 3-4 herë dhe tregoi një lojë defansive, nuk arriti që të shkëputej nga ndjekësi kryesor, kurse Barcelona nuk arriti që të tejkaloj Atleticon dhe të marr vendin e parë.

Ky rezultat më së shumti i bëri punë skuadrës tjetër nga Madridi, Realit, e cila nesër zhvillon ndeshjen e saj kundër Sevillas, ku në rast të fitores barazohet me pikë me Atleticon, e cila ka 77 pikë për momentin me Barcelonën e cila ka 75 pikë. /Insporti.com/