×
 • Lajme
 • Lajme

  Përplasje mes deputetëve – Bytyqi e AAK-së i thotë Fejzës “mbylle gojën”, dhe e lëshon mbledhjen

  Insajderi
  08 November 2023 - 15:50

  Një përplasje ka ndodhur mes dy deputetëve të Kuvendit të Kosovës brenda komisionit për të Drejtat e Njeriut. Ka qenë deputetja e AAK-së, Albana Bytyqi dhe ajo e VV-së Arjeta Fejza të cilat janë përplasur, shkruan Insajderi.

  Deri tek përplasja erdhi pasi Byqyqimori fjalën dhe ka parashtroi pyetje jashtë temës që ishte duke u diskutuar në këtë Komision.

  Për këtë iu është tërhequr vërejta nga deputetja e VV-së Arjeta Fejza. Pastaj deputetja Byqyqi i tha deputetes Fejza që të mbyll gojën.

  Të tjera Video

  “Oj t’i a po shun more”, tha Bytyqi.

  Deputetja Fejza, tha se është e pa pranueshme që në Komisioni që është duke u diskutuar në lidhje me gjuhen thuhen këso fjalë.

  “E para a po shun mori, e këto komente skandaloze, i kthen në debat për gjuhen e cila është tema që na ka mbledhur sot”, tha Fejza.

  Pas këtij diskutimi pati përplasje edhe ndërmjet deputetes së PDK-së Ariana Musli-Shoshi dhe deputetes së Fejza, pasi ajo e quajti atë militante të VV-së.

  E pyetjeve që iu parashtruan drejtorit të Bordit të RTK-së Bensik Boletin, nga deputetja Albana Byqyqi, nuk lejoj që të përgjigjet kryetarja e këtij Komisioni Duda Blaje, pasi sipas saj, pyetjet kanë qenë jashtë teme.

  Për shkak të kësaj deputetja Bytyqi edhe e lëshoi mbledhjen.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark