×
 • Sport
 • Sport / Insporti

  Piloti shqiptar, Lirim Zendeli rikthehet në Formula 2

  Insajderi
  22 August 2022 - 18:11

  Piloti shqiptar, Lirim Zendeli do të marr pjesë në garën e Formula 2 që zhvillohet me 27 dhe 28 gusht në shtegun SPA Francorchamps në Belgjikë, transmeton Insajderi.

  Ai do të garojë me ekipin Campos Racing dhe do të jetë zëvendësues i pilotit Olli Caldwell që është i penalizuar nga FIA.

  Lajmin e ka bërë të ditu vet Lirim Zendeli përmes një postimi në rrjetin social, Facebook.

  “Më në fund. Mezi po pres të kthehem përsëri dhe të garojë me F2” – shkroi ai.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark