09:44 - 24 Maj 2023

Policia njofton për një rrahje mes disa personave dje në Podujevë. Gjatë përleshjes një person është plagosur me armë zjarri.

Katër persona kanë kërkuar ndihmë mjekësore, ndërsa në vendin e ngjarjes është konfiskuar një pistoletë, një gëzhojë dhe një shkop druri.

Një i dyshuar është arrestuar dhe më pas është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

VRASJE NË TENTATIVË/ Podujevë 23.05.2023 – 10:48. Është raportuar për një rrahje në mes të disa personave. Si pasojë, një person mashkull kosovar është plagosur nga arma e zjarrit i cili më pas është dërguar për tretman mjekësor, po ashtu tre meshkuj kosovarë kanë pranuar tretman mjekësor. Në vendin e ngjarjes është konfiskuar një pistoletë, një gëzhojë dhe një shkop druri. Të gjithë të lënduarit pas tretmanit mjekësor janë liruar. Me vendim të prokurorit, një i dyshuari është arrestuar dhe dërguar në mbajtje.