×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  “Po të ishte Albin Kurti kryeministër në 2008-n kurrë s’do të shpallej pavarësia”

  Insajderi
  30 March 2023 - 21:45

  Ish-anëtari i ekipit negociator të Kosovës, Skënder Hyseni, ka komentuar deklaratën e Kurtit se “po të ishte kryeministër më 2011, Kosova do të ishte shumë më ndryshe”.

  Hyseni tha fillimisht se nuk ia vlen të shikohet mbrapa dhe të komentohet historia, por po të ishte Kurti kryeministër më 2006 e 2007, Kosova nuk do të ishte e pavarur.

  “Kurtin askush nuk po e detyron ta pranojë Asociacionin. Por të paktën të tregojë një burrni, e të dalë e të thotë se nuk do ta bëjë atë. Por ai e pranoi marrëveshjen”, tha ai.

  “Tash sa i përket asaj që tha Kurti se po të ishte kryeministër para 10 viteve, nuk do të kishte fare Asociacioni. Unë them se po të ishte Albin Kurti atëherë kryeministër, nuk do të bëhej pavarësia kurrë. Po të ishte Albin Kurti kryeministër më 2006-2007”, tha ai në emisionin Pressing në T7.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark