×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Policia jep detaje të reja për aksidentin në Klinë ku vdiq një person, ja çka dyshohet të jetë shkaku

  Insajderi
  16 December 2023 - 14:23
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një person ka mbetur i vdekur dhe dy të lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur dje në fshatin Zajm të Komunës së Klinës, në magjistralen Pejë-Prishtinë.

  Sipas Policisë, deri te aksidenti dyshohet se ka ardhur pas kyçjes së pasigurtë të automjetit, i cili tentoi të kyçej në rrugën kryesore Pejë –Prishtinë.

  “Ju informojmë se me datë 15. 12. 2023, rreth orës 17: 17, Policia është informua për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Zajmë – Klinë. Në vend ngjarje kanë dalë njësitet kompetente të Njësitit Rajonal të Komunikacionit Rrugor (NJRKRR). Në aksident ishin të përfshira dy automjete, dyshohet se deri te aksidenti kishte ardhur pas kyçje së pa sigurte të automjetit i cili tentoi të kyçej në rrugën kryesore Pejë-Prishtinë”, ka njoftuar Policia.

  Në njoftim thuhet se dy të lënduarit po vazhdojnë me tretmaj mjekësor.

  “Si pasojë e këtij aksidenti njëri nga personat e lënduar që ishte sjellë në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Pejë pa shenja jete, vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku kujdestarë, gjerë sa dy të lënduarit tjerë vazhdojnë me tretman mjekësor. Me urdhër të Prokurorit të shtetit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për Obduksion”, thuhet në njoftim.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark