×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Policia: Në Facebook u shpërnda një video ku i dyshuari nxit dhe bën thirrje për urrejtje fetare

  Insajderi
  01 April 2024 - 09:13
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Në Policinë e Kosovës është raportuar një rast i nxitjes e përqarjes dhe mos durimit.

  Sipas policisë në Ferizaj është raportuar se në një faqe është shpërndarë një video e një personi ku nxit dhe bën thirrje për urrejtje fetare në sheshin e qytetit.

  “NXITJE E PËRQARJES DHE MOSDURIMIT – Ferizaj / 28.03.2024 – Është raportuar se në rrjetin social facebook nga një faqe është shpërnda një video ku i dyshuari mashkull kosovar nxitë dhe bënë thirrje për urrejtje fetare në sheshin e qytetit. Lidhur me rastin me datën 31.03.2024 njësiti i hetimeve në konsultim me prokurorin ka inicuar lëndën e rastit e cila është ne procedure hetimore”, thuhet në raport.

  /Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark