×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Policia në Pejë sekuestron 22 motoçikleta, 51 gjoba për kundërvajtësit

  Insajderi
  22 September 2023 - 15:46

  Policia ka njoftuar se në Pejë, në kuadër të planit “Motoçikletat 2023”, ka sekuestruar 22 motoçikleta dhe ka shqiptuar 51 fletëgjoba pёr kundёrvajtёsit.

  Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë ka apeluar tek tё gjithё ngasësit e motoçikletave qё fillimisht t’i regjistrojnё dhe t’i bartin pajisjet e nevojshme pёr ngasje sepse “siguria ёshtё mbi tё gjitha”.

  Raporti i plotë:

  Drejtorisë Rajonale të Policisë në Pejё, Stacioni Policor nё Pejё, ka hartuar planin e veprimit “ Motoçikletat 2023”, i cili ka filluar tё implementohet nga data 20.09.2023 dhe i njëjti do tё vazhdojë edhe mё tutje.

  Gjatё kёtyre angazhimeve nё terren pёr tre (3) ditё janё realizuar:

  Janё shqiptuar pesёdhjetё e njё (51) fletgjoba pёr kundёrvajtёsit

  Janё sekuestruar njёzet e dy (22) motoçikleta

  Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, apelon tek tё gjithё ngasësit e motoçikletave qё fillimisht t’i regjistrojnё dhe t’i bartin pajisjet e nevojshme pёr ngasje sepse siguria ёshtё mbi tё gjitha.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark