×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Presidentit çek paralajmëron: Lufta në Ukrainë do të kthehet në favor të Putinit në vitin 2024

  Insajderi
  19 December 2023 - 15:31
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Presidenti çek, Petr Pavel pret zhvillime të rëndësishme në pushtimin rus të Ukrainës vitin e ardhshëm dhe ato nuk ka gjasa të jenë të favorshme për Kievin.

  Pavel tha: Ka shumë përpara nesh, pasi zhvillimi i konfliktit në Ukrainë tregon se ka shumë të ngjarë që të shohim disa zhvillime të rëndësishme vitin e ardhshëm.

  Komentet nga presidenti çek, i cili është një ish-gjeneral, një udhëheqës i lartë i NATO-s dhe një mbështetës i vendosur i Ukrainës, vijnë në një kohë sfiduese për Kievin.

  Zyrtarët ukrainas kanë pranuar se kundërofensiva e Kievit në luftën kundër pushtimit të Moskës ka përparuar më ngadalë se sa pritej. Tani, me afrimin e dimrit, pozicionet e fushëbetejës do të mbeten të ngulitura për muajt e ardhshëm.

  Ndërkohë, Kievi po përpiqet të ruajë mbështetjen e aleatëve të tij.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark