×
 • Lajme
 • Lajme

  Prifti ortodoks vesh uniformën e UÇK-së edhe armatoset Live në emision

  Insajderi
  01 October 2023 - 20:49

  Prifti ortodoks shqiptar At Nikolla Xhufka ka zhveshur rrobat e priftit dhe ka veshur uniformën e UÇK’së dhe kapelën me emblemën e UÇK-së.

  Prifti At Nikolla Xhufka deklaroi se ndihet krenar me luftën e lavdishme për çlirimin e Kosovës, madje në këtë emision ai edhe hoqi rrobat e priftit për ato të UÇK-së.

  “Unë jam në gjendje me shku patjetër. Në momentin që atdheu thërret për ndihmë unë do ta bëjë këtë sakrificë”, deklaroi ai

  Për ta parë këtë moment, shikoni emisionin e më poshtëm nga minuta 46:00.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark