×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Rama reagon pas vendimit të Komerciales për rrugën “Rrugën A”

  Insajderi
  21 November 2023 - 12:29

  Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Komerciale për ta kthyer lëndën për “Rrugën “A” në rishqyrtim.

  Ai e quajti si lajm të mirë për Prishtinën.

  “Lajm i mirë për Kryeqytetin! Rinisin punimet në rrugën ‘Xhim Xhema’ (Rruga A). Dhoma e Shkallës së Dytë të Gjykatës Komerciale aprovon ankesat tona dhe shfuqizon vendimin e Shkallës së Parë për shtyrjen e ekzekutimit të vendimit”, ka shkruar ai në Facebook.

  Teksa ka publikuar pamje nga rifillimi i punimeve në këtë rrugë.

  Dhomat e Shkallës së Dytë të Gjykatës Komerciale, e kanë aprovuar si të bazuar ankesën e të paditurës Organi Shqyrtues i Prokurimit (OSHP) dhe palëve të interesuara- Komuna e Prishtinës dhe “Sallahu” sh.p.k, duke e kanë kthyer lëndën për “Rrugën “A” në rishqyrtim dhe rivendosje në dhomën e shkallës së parë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark