18:49 - 24 Maj 2023

Real Madridi do të jetë sonte nikoqire e Rayo Vallecanos.

Ndeshja është e vlefshme për javën e 36-të të La Ligas, dhe zhvillohet në stadiumin ”Santiago Bernabeu”, më fillim nga ora 19:30.

Real Madridi tashmë ka siguruar pjesmarrjen në Champions Leageu për sezonin e ardhshëm, pasi renditet në vendin e tretë me 71 pikë, kurse Vallecano ndodhet në pozitën e 11-të me 46 pikë, duke siguruar pjesmarrjen edhe për një vit në elitën e futbollit spanjoll.

Formacionet Zyrtare: