×
 • Sport
 • Sport

  Remzi Ejupi, President Nderi i Prishtinës

  Insajderi
  21 September 2023 - 18:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Përmes një komunikate në faqen zyrtare, Prishtina ka njoftuar se ka mbajtur Kuvendin e klubit, në të cilin ka vendosur ta zgjedhë President Nderi, Remzi Ejupin.

  Prishtina e ka nderuar Ejupin për përkushtimin e pashembullt, sakrificën e pafund dhe pasionin e vërtetë në ndërtimin e një tradite futbolli të fuqishme në Kosovë, raporton KosovaPress.

  Ejupi është kryetari më jetëgjatë i Prishtinës, ku dha kontributin e tij për 20 vite në klub.

  Po ashtu, Ejupi është kryetari më i suksesshëm i FC Prishtina me 16 trofe të fituar: pesë tituj kampioni, pesë trofe të Kupës së Kosovës dhe gjashtë trofe të Superkupës.

  Më poshtë e gjeni komunikatën e plotë të Prishtinës.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark