18:27 - 16 Shtator 2021

Ajo i dha lamtumirën Nju Jorkut të mërkurën, pas paraqitjes së saj në Met Gala në fillim të javës.

Duke shkuar në Instagram me një seri fotografish të zjarrta, këngëtarja, 30 vjeç, shkroi: ‘Darka e fundit NYC të dua.”.

Përveç ndarjes së imazheve dhe ëmbëlsirave me pamje të mrekullueshme, Rita tregoi bustin e saj me një fustan të stërholluar, me prerje në bust dhe bel.

Numri i argjendtë i lehtë paraqiste një ballë të lidhur ngushtë, duke ngacmuar barkun e saj poshtë.

Fustani që përqafonte figurën mbërthehej në kornizën e saj të hollë dhe ajo mbante flokët e saj të mjaltë në valë të lirshme, duke u rrotulluar rreth shpatullave të saj.

Ajo shfaqi një çehre kremoze me një rimel ngjyrë vjollce, një shkëlqim në fytyrën e saj dhe një manikyr argjendi.

Rita gjithashtu ndau një vështrim të dytë, në të cilin ishte ndryshuar në një këmishë të madhe të butë.

Ndryshe, Rita u bashkua me listuesit A duke përfshirë Emily Blunt dhe Billie Eilish në The Standard për ahengun e hotelit luksoz Met Gala të hënën, me shumë që bënë ndryshime joshëse të veshjes për soranan.

Rita – e cila ishte në krahun e të dashurit Taika Waititi – ndryshoi pjesën e sipërme të saj të argjendtë dhe fundin e saj në një koordinim po aq të zi për festën.