×
 • Sport
 • Sport

  Ronaldon e lëshojnë nervat pas humbjes në derbi, godet shishet gjatë largimit nga fusha

  Insajderi
  09 March 2023 - 23:47

  Disfata në derbin e javës dhe humbja e pozitës së parë me Al Nassr në Superligën e Arabisë Saudite nuk i pëlqeu aspak Cristiano Ronaldos.

  Ylli portugez i futbollit u paraqit për 90 minuta në humbjen 1:0 të Al Nassr në udhëtim te Al Ittihad.

  Ai kishte disa goditje në portë, por nuk mundi të kalonte portierin e Al Ittihad, Marcelo Grohe.

  38-vjeçari nuk ishte aspak një njeri i lumtur pas “bilbilit” të fundit të gjyqtarit kryesor.

  Pasi duartrokiti tifozët e skuadrës, një nga shokët e skuadrës së Ronaldos i afrohet dhe i tha disa fjalë.

  Sulmuesi portugez ishte dukshëm jo i lumtur teksa goditi disa shishe gjatë largimit drejt dhomave të zhveshjes.

  Me këtë humbje, Al Nassr bie në pozitën e dytë me 46 pikë, një më pak tani se Al Ittihad që fitoi dhe u bë lider.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Insporti
  25 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark