×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Së shpejti do ketë një takim tjetër Kurti-Vuçiq në Bruksel

  Insajderi
  25 September 2023 - 18:35

  Zëdhënësi i BE-së, Peter Stano ka konfirmuar se së shpejti Kosova dhe Serbia do të ftohen për një takim tjetër urgjent në Bruksel.

  Kjo pas zhvillimeve, ku mbeti i vrarë një polic nga Kosova, pas akteve të grupeve terroriste serbe, transmeton klankosova.tv.

  ”Përfundimisht po”.

  ”Është pjesë e dialogut që ai [Josep Borrell] i fton ata [Albin Kurtin dhe Aleksandar Vuçiqin] në Bruksel për takime të nivelit të lartë kur është e nevojshme”, tha ai në një diskutim me gazetarë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark