×
 • Sport
 • Sport

  Seks skandal në skuadrën e Effenbergut

  Insajderi
  25 January 2016 - 14:31

  Akuza të forta ndaj Paderbornit, klubit të Stefan Effenbergut. Sulmuesi Nick Proschëitz po akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një grua ditën e fundit para se skuadra të largohej nga stërvitja dimërore që zhvilloi në Belek të Turqisë. Ai ka qenë gjithashtu i dehur dhe ka hequr pantallonat duke i treguar asaj organet gjenitale dhe prapanicën.

  Gruaja ishte punonjëse e agjencisë “Match IQ” dhe kishte organizuar kampin stërvitor të skuadrës në Belek. Përveç kësaj, thuhet se Proschwitzi bashkë me disa lojtarë të tjerë kanë urinuar në pishinën e hotelit dhe nëpër korridoret e tij.

  “Ju garantoj që nuk janë të vërteta”, tha drejtori sportiv i skuadrës, Michael Born.

  Sipas tij, klubi ka dëgjuar për incidentin dhe nëse do të jetë e nevojshme, do të marrë masa ndaj lojtarit.

  “Por më parë duhet të vërtetohet gjithë kjo ngjarje”, ka shtuar ai.

  Skuadra e Paderborn, bënë gara në ligën e dytë Gjermane, dhe ndodhët në mesin e tabelës, ndërsa vitin e kaluar ishte pjesë e Bundesligës. Më parë për këtë skuadër janë paraqitur edhe futbollistë shqiptar si Alban Meha dhe Enis Alushi.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark