15:47 - 28 Shkurt 2022

Selena Gomez u sigurua që të gjithë sytë të ishin tek ajo në ndarjen e çmimeve SAG 2022 të së dielës, ku u shfaq në tapetin e kuq me një gjerdan Bulgari me vlerë prej një milion dollarësh me më shumë se 200 karat diamante.

Gomez me siguri ktheu kokën, edhe pse është e paqartë nëse ajo mund të lëvizte të sajën nën peshën e gjerdanit që të lë pa frymë.

Bulgari është i famshëm për tërheqjen e super yjeve të rinj; Zendaya kishte veshur më parë një gjerdan smeraldi 93 karatësh nga argjendaria në premierën e “Dune” të shtatorit.

Aktorja e “Only Murders in the Building”, 29 vjeç, u stilua nga bashkëpunëtorja e saj e shpeshtë e modës Kate Young. Ajo nderoi Audrey Hepburn në “Breakfast at Tiffany’s” me bizhuteritë e saj dhe fustanin e zi elegant Oscar de la Renta, të kompletuar me mëngë të fryra dhe një prerje delikate.

Artistja e grimit e Gomez, Hung Vanngo – e cila gjithashtu punon me Sophie Turner, Florence Pugh, Bella Hadid, Jennifer Lopez dhe më shumë – ngacmoi pamjen e saj për natën në një video në Instagram. Në shikim të parë, Gomez u shndërrua nga një yll me fytyrë të freskët me një pulovër rozë në një pamje grimi të bukur me një fustan të mrekullueshëm.
Ajo kompletoi kombinimin e frymëzuar nga Hollywood-i i vjetër me një manikyr smeraldi nga artisti i famshëm i thonjve Tom Bachik që përputhej në mënyrë të përkryer me unazën e saj Bulgari.

Parukierja Marissa Marino ishte gati për t’i kthyer flokët në një topuz të pastër me një hark mahnitës.