×
 • Showbiz
 • Show

  Shakira del para Gjykatës, ky është dënimi që iu shqiptua

  Insajderi
  20 November 2023 - 12:51
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Këngëtarja kolumbiane Shakira, ishte në gjykatë në Spanjë për dyshimin se kishte bërë mashtrime tatimore prej vitesh.

  Zyra e prokurorit e akuzoi Shakirën se ka jetuar në Spanjë nga viti 2012 deri në 2014 dhe për këtë arsye duhet të paguajë taksat atje.

  Me ndihmën e një sërë kompanish, ajo mashtroi organet tatimore në vlerë rreth 14.5 milionë euro.

  Për të shmangur dënimin me burg, Shakira bëri një marrëveshje me prokurorët spanjollë. Ajo pranoi dënimin me kusht prej tre vjet burg dhe pagesën e një gjobe në vlerë 7 milionë euro.

  Aktgjykimi është përfundimtar.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark