×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Shenjëzohen parkingjet në Prishtinë, aksioni edhe në lagjet e tjera

  Insajderi
  15 April 2023 - 20:04
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Prishtina Parking ka vazhduar aktivitetin në kuadër të përmirësimit të shërbimeve për qytetarët e komunës së Prishtinës.

  Sot janë shenjëzuar parkingjet në rrugën “Qatim Bobaj” në Bregun e Diellit.

  Prishtina Parking ka njoftuar se ky aktivitet do të vazhdojë edhe në lagjet e tjera të kryeqytetit.

  May be an image of street

  “Vlerësojmë durimin, mirëkuptimin dhe pëkrahjen e banorëve përgjatë realizimit të shenjëzimit” thuhet në njoftimin e ndërmarrjes.

  Ndërkohë, këto punime nga afër i ka ndjekur edhe kryetari Përparim Rama bashkë me kryeshefin e “Prishtina Parking”, Sokol Havolli.

  “Ndërmarrja Prishtina Parking ka filluar procesin e vendosjes së sinjalistikës brenda lagjeve. Sot në rrugën “Qazim Bobaj” për të vazhduar në ditët e javët në vijim në çdo lagje të Kryeqytetit. Kënaqësi që për një kohë së bashku me ne ishte edhe Kryetari Perparim Rama” ka shkruar Havolli.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark