×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Shisnin drogë në Itali, arrestohen tre shqiptarë

  Insajderi
  05 August 2023 - 15:31

  Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi akuzohen për trafik të lëndëve narkotike.

  Sipas policisë mësohet se një 24 vjeçar është kapur mat duke i shitur një qese me  5.20 gramë kokainë një burri afrikano-verior, i cili më pas u akuzua për ndalim për trafik droge. Një tjetër i dyshuar, kushëri i të parit, është ndjekur pasi ka dalë nga hoteli.

  Operacioni çoi në arrestimin e dy kushërinjve dhe një miku të tyre. Pasi kanë kaluar natën në qelinë e sigurisë, të tre kanë dalë në gjykatë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark