×
 • Showbiz
 • Show

  Shitet për shifrën marramendëse mikrofoni që Cardi B qëlloi fansen në koncert

  Insajderi
  09 August 2023 - 20:18
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Dy javë pasi reperja Cardi B mori vëmendjen e mediave pasi gjuajti me mikrofon një fanse, është shitur në eBay për pothuajse 90 mijë euro.

  Mikrofoni u hodh në ankand nga pronari i një kompanie, i cili tha se të gjitha fitimet shkojnë për bamirësi.

  Scott Fisher tha për CBS se fillimisht kishte shpresuar se oferta do të arrinte në katër mijë euro.

  Foto: Screenshot/YouTube

  Videoja tregon reperen duke hedhur me mikrofon në drejtim të një fanse, e cila e kishte gjuajtur me pije gjatë një koncerti në Las Vegas.

  Policia ndërkohë ka thënë se ylli i famshëm nuk do të përballet me akuza.

  Foto: Screenshot/YouTube

  Pamjet u bënë virale dhe mikrofoni doli në ankand fillimisht për 22 mijë euro.

  Fisher tha se të ardhurat do të shkojnë për bamirësinë e veteranëve, Wounded Warrior Project dhe Friendship Circle Las Vegas, i cili lidh vullnetarët e rinj me personat me aftësi të kufizuara dhe nevoja të veçanta.

  Foto: Screenshot/YouTube

  “Mendova se do të fitonte një vëmendje kombëtare, por sasia e mbulimit të lajmeve ka qenë tronditëse”.

  Ai theksoi se kishte verifikuar që mikrofoni në shitje ishte me të vërtetë ai që përdorte Cardi në atë kohë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark