×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Shkarkim-ngarkim të sekretarit në ministrinë e Liburn Aliut

  Insajderi
  08 June 2023 - 15:29

  Ministri Liburn Aliu të mërkurën e ka shkaruar Servet Spahiun nga pozita e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës.

  Insajderi merr vesh se ushtrues detyre në këtë pozitë është zgjedhur Izedin Bytyqi.

  Një vit më parë Bytyqi e gëzonte këtë pozitë kyqe, por pas shkarkimit të tij në maj të 2022 vendin ia zuri Servet Spahiu tashmë i shkarkuar.

  Nga Ministria e Infrastrukturës ende nuk janë deklaruar rreth arsyeve të këtij shkarkim-ngarkimi të sekretarit. /Insajderi

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark