×

Shoqata Angleze e Gjyqtarëve pranon gabimin… Goli i Luis Díaz kundër Tottenham ishte i rregullt!

01 October 2023 - 15:29

Në një deklaratë, Shoqata Angleze e Gjyqtarëve Profesionistë (PGMOL) pranoi një gabim nga ekipi i arbitrave Tottenham-Liverpool në ndeshjen në të cilën, një gol i shënuar nga Luis Díaz, u anulua.

Në ndeshjen në fjalë, e cila u zhvillua në pjesën e parë, me 0-0 në tabelë, sulmuesi kulumbian u ndëshkua për gjoja pozicion jashtë loje, por një korrigjim në rreshta bëri të mundur që më vonë të kuptohej se pozicioni ishte gjykuar keq.

“Shoqata e Gjyqtarëve Profesionistë (PGMOL) njeh një gabim të rëndësishëm njerëzor gjatë ndeshjes Tottenham-Liverpool. Goli i Luis Díaz i anulua për pozicion jashtë loje nga ekipi i arbitrave, ishte një gabim i qartë dhe faktik dhe lëvizja duhet të rezultonte me gol”, mund të të lexohet në komunikim.