×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  “Shtëpia e tmerrit” në Poloni, babai dhe vajza kryenin incest, 3 foshnje të vdekura në bodrum

  Insajderi
  18 September 2023 - 20:54

  Opinioni publik në Poloni është tronditur nga zbulimi i “shtëpisë së tmerrit”, ku babai dhe vajza e tij jetonin një lidhje dashurie prej mëse katër vitesh, duke lindur edhe dy fëmijë së bashku.

  Incesti në familje u zbulua pasi fqinjët e tyre u alarmuan teksa shihnin babë e bijë të ecnin dorë për dore në fshat, ndërsa më pas në bodrumin e shtëpisë së tyre u gjetën trupat e tre foshnjave të porsalindura të vdekura.

  54-vjeçari Piotr Gierasik dhe e bija 20 vjeçe, Paulina, tashmë do të përballen me burgim të përjetshëm pasi akuzohen për vrasje dhe incest.

  Eshtrat e foshnjave të mbështjella me qese plastike u zbuluan në varre të cekëta brenda banesës që ndodhet në fshatin Czerniki, në Poloninë veriore.

  Dy nga foshnjat i përkisnin Paulinës, thanë hetuesit, dhe nëna e të tretit është motra e saj.

  Kolegët e Paulinës në një dyqan ëmbëlsirash në fshatin fqinj Stara Kiszewa kanë treguar për mediat se babai i rruajti asaj kokën që djemtë e tjerë të mos e shihnin apo ngacmonin dhe se ajo e “shihte atë si Zot”.

  Referuar arrestimeve më herët, Mariusz Duszyński nga Prokuroria e Qarkut në Gdańsk tha: “Vajza është akuzuar për dy vrasje dhe për marrëdhënie incesti me babain e saj. Burri u akuzua për tre vrasje, për incest me vajzën e tij 20-vjeçare dhe incest me një tjetër vajzë të tij”./A2news

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark