×
 • Sport
 • Sport

  Skenar i njëjtë si në Superligën e Kosovës ndodhi edhe në Bundesliga 2 – dy gola për gjashtë minuta për të rrëmbyer pozitën e parë

  Insajderi
  28 May 2023 - 20:31

  Një matematikë interesante ka ndodhur edhe në futbollin gjerman, saktësisht në Bundesliga 2, ku skuadra e Heidenheim u shpall kampion dhe siguroi pjesëmarrjen në Bundesliga për sezonin 2023/24.

  Në fakt, tifozët e Hamburger ishin futur në fushë duke festuar inkuadrimin në Bundesliga, pasi ekipi i Heidenheim ishte duke humbur 2-1 ndaj Regensburg.

  Në atë ndeshje u dhanë afër 15 minuta lojë shtesë dhe skuadra e Heidenheim arriti t’i shënonte dy gola në minutat 93+ dhe 99+ me anë të Beste dhe Kleindienst.

  Me këtë fitore spektakolare, kjo skuadër siguroi pozitën e parë dhe u shpall kampion. Kurse ekipi i Hamburger SV ra në pozitën e tretë dhe do të luaj në barazh ndaj Stuttgardit.

  Kujtojmë që disa skena interesante të futbollit i pamë edhe sot në Superligën e Kosovës. Në ndeshjet mes Trepçës-Prishtinës dhe Ferizaj-Dukagjini. /LIGSport/

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark