×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Sulmi izraelit vret nëntë palestinezë, gjashtë prej tyre fëmijë

  Insajderi
  20 April 2024 - 17:25
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Një sulm ajror izraelit në një shtëpi në qytetin më jugor të Gazës, Rafah, vrau të paktën nëntë persona.

  Gjashtë prej tyre fëmijë, thanë autoritetet spitalore të shtunën

  Lufta e Izraelit kundër grupit militant islamik Hamas ka çuar në një përshkallëzim dramatik të tensioneve në Lindjen e Mesme, veçanërisht midis Izraelit dhe Iranit në javët e fundit, raporton Associated Press.

  Tani vëmendja po kthehet në Rafah, e cila pret më shumë se gjysmën e popullsisë së Gazës prej rreth 2.3 milionë banorësh, shumica e tyre të zhvendosur nga lufta diku tjetër.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark