×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Takimi me Lajçakun, Bislimi: Insistojmë në sigurimin e barazisë mes palëve

  Insajderi
  06 September 2023 - 21:48

  Zëvendëskryeministëri i Kosovës, Besnik Bislimi është takuar në Bruksel me emisarin e Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

  Temë ka qenë përgatitja për takimin e nivelit të lartë Kosovë – Serbi, në mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq.

  Bislimi ka thënë se Kosova mbetet konstruktive dhe insiston në sigurimin e barazisë së plotë të palëve në dialog.

  ”Bisedimet për procesin e dialogut sot para takimit të nivelit të lartë javën e ardhshme. Kosova mbetet konstruktiv dhe insiston në sigurimin e barazisë së plotë të palëve në dialog. Agrmt Bazë duhet të zbatohet në tërësi dhe pa vonesë. Plani i renditjes së drejtë dhe i balancuar është thelbësor”, ka shkruar Bislimi në Twitter

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark