×
 • Lajme
 • Botë
 • Insajderi / Ballina 5

  Të shtëna me armë zjarri në Stokholm, vritet një 15-vjeçar, plagosen 3 persona të tjerë

  Insajderi
  11 June 2023 - 10:33
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Të shtëna me armë zjarri janë shënuar në kryeqytetin suedez, Stokholm, ku një djalë 15-vjeçar humbi jetën dhe 3 të tjerë të plagosur.

  Sipas raportimeve nga mediat e huaja, rrethanat e këtij rasti tragjik mbeten ende për t’u sqaruar. Mësohet se rreth një orë pas ngjarjeve, dy burra u arrestuan pas një ndjekjeje në pjesën jugore të kryeqytetit suedez.

  Pasi u alarmua për të shtëna me armë zjarri pranë një sheshi në sektorin jugor policia gjeti dy persona në vendngjarje me plagë me armë zjarri. Dy të plagosur të tjerë ndodheshin aty pranë, njëri prej të cilëve humbi jetën.

  Tre të tjerët u dërguan në spital. Të plagosurit janë një tjetër adoleshent, po ashtu 15 vjeç, një burrë dhe një grua, përkatësisht 45 dhe 65 vjeç, të dy sipas policisë.

  Vitet e fundit, Suedia ka luftuar për të frenuar një valë sulmesh me armë dhe bombardime, që i atribuohen zgjidhjes së numrit mes bandave të përfshira kryesisht në trafikun e drogës.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Lajme
  18 May 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark