×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Të shtëna me armë zjarri tek një pompë derivatesh në Prishtinë – një person po intervistohet nga policia

  Insajderi
  18 April 2024 - 21:28
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e së enjtes, shkruan Insajderi.

  Nuk raportohet për të lënduar, ndërkohë një person është duke u intervistuar nga policia..

  Kështu ka konfirmuar për Insajderin zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti.

  “Sot rreth orës 19:30, kemi marrë informatën për të shtëna me armë zjarri në afërsi të një pompe derivatesh, në Prishtinë. Menjëherë pas marrjes së informatës policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme”, tha ajo.

  Bazuar në të dhënat e deritanishme në këtë rast nuk ka ndonjë person të lënduar, konfirmoi zëdhënësja.

  Ajo bëri me dije se hetuesit policor në koordinim me prokurorinë, po ndërmarrin veprimet hetimore për ndriçimin e plotë të rastit, ndërkohë që prezenca e njërit prej personave të përfshirë në rast është siguruar nga ana e policisë.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark