×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Tensionet në veri, Lajçak pritet të takohet edhe me Bislimin

  Insajderi
  05 July 2023 - 10:13

  Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak do të takohet edhe me zëvendëskryeministrin, Besnik Bislimi.

  Kjo është konfirmuar nga kryeministri Albin Kurti në një konferencë për media sot.

  “Ai do të takohet edhe me zëvendësin tim dhe kryenegociatorin, Besnik Bislimi”, ka thënë Kurti.

  Ndërsa për sa i përket takimit të tij me emisarin Lajçak, Kurti tha se ka qenë takim pozitiv.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark