×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Tërmeti me magnitudë 7.5 godet këtë vend

  Insajderi
  02 December 2023 - 16:50

  Një tërmet me magnitudë 7.5 goditi ishullin Mindanao të Filipines të shtunën, tha Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (EMSC).

  Tërmeti ishte në një thellësi prej 63 kilometrave, tha tutje agjencia, transmeton Telegrafi.

  Sistemi amerikan lëshoi një paralajmërim për cunami pas tërmetit.

  Nuk dihet ende ka të lënduar dhe nuk është raportuar për dëme materiale.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark