12:29 - 16 Shkurt 2019

Sot është një ditë e veçantë për futbollin kosovar. Do të zhvillohet derbi më i madh ndërmjet Dritës dhe Gjilanit, në kuadër të IPKOSuperliga e Kosovës.

Është një nga derbit më të “zjarrtë” të futbollit kosovar, dhe kur takohen këto dy skuadra e gjithë vëmendja është në këto dy skuadra.

Kampioni aktual, Drita, në këtë sezon është duke kaluar në formë të dobët dhe fundjavën e kaluar u eliminua nga DigitALB Kupa e Kosovës, pas humbjes ndaj Vëllaznimit me rezultat 0 me 1, duke dështuar në synimin e vetëm që kishin këtë sezon, më shumë në Insporti.com