×
 • Lajme
 • Lajme

  Tradita e pazakontë e grave afrikane: I luten burrave t’i rrahin me kamxhik

  Insajderi
  11 May 2017 - 19:13

  Gratë nga fisi Hamar, si pjesë e traditës së tyre i përgjërojnë meshkujt t’i qëllojnë me kamxhik për të treguar respektin dhe sakrificën e tyre ndaj gjinisë mashkullore.

  Anëtarët e fisit Hamar në Etiopi, besojnë se plagët demonstrojnë aftësinë e një gruaje të dashuruar.

  Gratë rrihen si pjesë e një ceremonie e dedikuar për djemtë, në kohën kur femra shpreh dashurinë e saj për djaloshin e ri gjatë festës, raporton the Daily Mail.

  Tradita brutale është i njohur me emrin Ukuli Bula dhe këtë ceremoni arriti ta kapë fotografi Jeremy Hunter.

  Ja dhe fotografitë:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark