×
 • Lajme
 • Insajderi

  “Transportonin drogë nga Kosova, e shisnin në plazhet e Shqipërisë”, arrestohen kosovarët në Shqipëri

  Insajderi
  15 August 2023 - 11:23

  Pesë persona janë arrestuar këtë të martë nën dyshimet se kanë transportuar lëndë narkotike nga Kosova në Tiranë, të cilën më pas e kanë shpërndarë në plazhe.

  Dy prej të arrestuarve nga autoritetet shqiptare janë nënshtetas të Kosovës.

  Sipas gazetares Glidona Daci ata janë mbajtur në vëzhgim prej disa muajsh dhe dyshohet se kanë shitur drogë më herët edhe në zonën e Ish-Bllokut.

  Mësohet se policia u ka sekuestruar 10 mijë doza ekstazi.

  Të arrestuarit janë: Mithat Ramadani, Besnik Mujeci, Kalem Picari, Ambra Myftari dhe Daniel Avdia.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark