×
 • Lajme
 • Insajderi / Insajderi

  Tre persona theren me thikë në Rahovec, pesë të tjerë të arrestohen

  Insajderi
  17 August 2023 - 16:48
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Tre persona janë therur me thikë rreth orës 03:35 pas mesnatës.

  Ngjarja ka ndodhur gjatë një përleshje në një restorant në fshatin Xërxë të Rahovecit.

  Me ç’rast janë arrestuar edhe pesë persona.

  Kështu tha për Insajderin zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës Sheremet Elezaj.

  Ai tha se personat e lënduar kanë kërkuar ndihmë mjekësore në Spitalin Rajonal në Gjakovë dhe janë jashtë rrezikut për jetë.

  “Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe janë ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore. Lidhur me rastin është njoftuar prokurori i shtetit me vendimin e të cilit të dyshuarit janë ndalur në mbajtje si dhe është iniciuar rast “Lëndim i rëndë trupor””, tha Elezaj për Insajderin.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark