×
 • Sport
 • Sport

  Tyson Fury mund ta lë boksin

  Insajderi
  04 February 2016 - 18:30

  Boksieri britanik Tyson Fury, është duke konsideruar tërheqjen nga boksi. Kështu deklaroi vetë 27 vjeçari në një intervistë dhënë radios BBC në Londër.

  Fury u shpallë kampion i kategorive të rënda të botës pasi mposhti ukrainasin Wladimir Klitschko, në Germany nëntorin e vitit të kaluar.

  Gjithsesi, britaniku po mendon tërheqjen nga sporti i boksit. “Po ballafaqohem me mungesë motivimi”, tha bokseri me prejardhje irlandeze.

  Ai shtoi se tashmë e sheh boksin si mundësi për t’u pasuruar dhe asgjë më shumë.

  “Tani do të boksoja vetëm për para, dhe asnjëherë më parë nuk e kisha menduar se do të boksoja vetëm për para”, përfundoi Fury.

  Kampioni aktual botëror tha se me të siguruar ëndrrën e tij të fëmijërisë që ishte shpallja kampion bote, tani ai mendon vetëm të kaloj më shumë kohë me familjen e tij.

  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.
  OP-ED
  Nga Rubrika
  Sport
  26 February 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark