×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  U soll në mënyrë agresive ndaj një patrulle të KFOR-it në veri, arrestohet një person

  Insajderi
  29 February 2024 - 23:47
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Një person është arrestuar të enjten në Mitrovicën e Veriut, për sjellje agresive ndaj një patrulle të tyre.

  “Sot pasdite, në afërsi të urës së Austerlizit në anën veriore të komunës së Mitrovicës, një person mbante diçka që dukej si armë zjarri. Ai nisi të sillej në mënyrë agresive ndaj një patrulle të Karabinierit, në Njësinë e Specializuar Shumëkombëshe të misionit të KFOR-it, të udhëhequr nga NATO-ja”, thuhet në njoftimin e KFOR-it.

  Forcat e KFOR-it u përballën me situatën duke siguruar veten dhe duke urdhëruar personin të ndalonte sjelljen e tij agresive. Arma e personit u identifikua si një imitim i revoles Walther P99.

  Personi i arrestuar ishte njohur për autoritetet lokale si një person me probleme të shëndetit mendor.

  Personi i arrestuar ishte njohur për autoritetet lokale si një person me probleme të shëndetit mendor. Ai aktualisht është në pranga të Policisë së Kosovës, në pritje të procedurave të mëtejshme. Pasditen e sotme, në rrethinën e Urës së Austerlitzit, në anën veriore të komunës së Mitrovicës, një individ po mbante atë që dukej si armë zjarri. Ai filloi të sillej në mënyrë agresive ndaj një patrulle të karabinierëve të caktuar në misionin #NATO Njësia e Specializuar Shumëkombëshe e #KFOR-it. Personeli i #KFOR-it siguroi veten, mbante armët dhe e urdhëroi atë të ndalonte sjelljen e tij agresive. Në vendin e ngjarjes kanë qenë të pranishëm dy ekipe nga Policia e Kosovës. Rrethuan dhe arrestuan individin. Arma është identifikuar si kopje e një pistolete Walther P99. Individi ishte i njohur për autoritetet lokale, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Aktualisht ai gjendet në paraburgim të Policisë së Kosovës, në pritje të procedurave të mëtejme ligjore“, thuhet në njoftim.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark