×
 • Lajme
 • Lajme

  Udhëtarët serbë në panik, s’e lejuan aterrimin e aeroplanit në Prishtinë

  Insajderi
  25 September 2023 - 17:14

  Udhëtarët e linjës Dusseldorf – Beograd, nuk kanë lejuar aterrimin e aeroplanit në Prishtinë të dielën, nga paniku i madh, ka raportuar gazetari i njohur kroat, Zoran Kusovac.

  Siç ka shkruar ai, aeroplani i “Eurowingsit” nuk ka mundur të aterronte në Beograd për shkak të stuhisë dhe i ishte dhënë urdhri që të aterronte në Prishtinë.

  “Pasi dëgjuan për destinacionin e ri, pasagjerët, shumica serbë, u çmendën. Ekuipazhi alarmoi kapitenin për mundësinë e trazirës dhe fluturimi u kthye drejt Budapestit”, ka shkruar ai në Twitter, përktheu Koha.net.

  Kusovac ka publikuar edhe fotografinë që tregon riorientimin e aeroplanit.

  Të dielën, veriu i Kosovës u përcoll me tensione gjatë tërë ditës. Në orët e para të së dielës polici i Kosovës, Afrim Bunjaku, u vra nga sulmues të armatosur, që më pas u rrethekuan në një aksion të Policisë në fshatin Banjskë të Zveçanit. Katër sulmues u vranë e janë arrestuar gjashtë, kanë bërë të ditur autoritetet, ndërsa të tjerët kanë arritur të ikin. Aksioni po vazhdon ende.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2023 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark