×
 • Lajme
 • Lajme

  Udhëtimi pa viza, këto dokumente duhet t’i posedoni që të udhëtoni

  Insajderi
  14 December 2023 - 19:54
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Nga 1 janari i vitit 2024, qytetaret e Kosovës do të kenë të drejtën të udhëtojnë në zonën schengen pa viza.

  Për këtë, Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, ka treguar se çfarë dokumente iu nevojiten qytetarëve që të udhëtojnë pa viza.

  Pasaporta biometrike, informata të sakta mbi vendin dhe qëllimit e udhëtimit.

  Po ashtu edhe dëshmi mbi vendin ku do të qëndroni, detajet e udhëtimit, po ashtu edhe dëshmi se keni mjete të mjaftueshme financiare për të qëndruar.

  Për ata që udhëtojnë me veturë nevojitet edhe dokumentet, përfshirë kartonin e gjelbër.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark