×
 • Insajderi Video
 • Insajderi Video

  Uji në fshatin Baicë të Lipjanit, konsiderohet shërues për sëmundje të…

  Insajderi
  21 February 2024 - 11:26
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.
  Shkruan: - Altiana Zogaj

  Në fshatin Baicë të Lipjanit ka një burim të veçantë, i cili rrjedhë ujë termal nga shkëmbinjtë e maleve të këtij fshati.

  Rendi për të marrë nga një shishe me ujë i cili konsiderohet shërues është i gjatë, ku qytetarë nga mbarë Kosova dhe nga vende të tjera jashtë saj vijnë për tu furnizuar nga ky burim.

  Sipas qytetarëve dhe konsumuesve të këtij uji, ata të cilët e pinë këta ujë nuk do të kenë probleme me lukth, dhe largon aknet.

  Për më shumë detaje, ndiqeni videon:

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark