×
 • Lajme
 • Botë
 • Lajme / Botë

  Ukrainë/ Thellohet bilanci i viktimave në Odesa nga sulmet ruse

  Insajderi
  16 March 2024 - 23:30
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit të Insajderit në Youtube.

  Thellohet bilanci i viktimave në qytetin ukrainas së Odesës si pasojë e sulmeve ruse.

  Numri i viktimave ka shkuar në 21 ndërsa të plagosur janë 70 persona.

  Dy raketa Iskander-M të lëshuara nga gadishulli i Krimesë i dëmtuan infrastrukturën dhe linjat e furnizimit me gaz dhe energji elektrike në qytetin jugor.

  Por sulme nuk ka patur vetëm nga ana e Moskës. Në qytetin kufitar rus të Belgorodit 2 persona humbën jetën ndërsa tre të tjerë u plagosën si pasojë e një sulmi me raketa nga Kievi.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark