×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Vdekja e të riut në Deçan, policia tregon shkaqet e aksidentit

  Insajderi
  17 October 2023 - 21:20
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Një person humbi jetën dhe tre të tjerë u lënduan në një vetaksident me furgon sot rreth orës 17:20 në Lëbushë të Deçanit.

  Sipas policisë, dyshohet se deri te aksidenti ka ardhё si pasojё e mospёrshtatjёs sё shpejtёsisё me kushtet e rrugёs.

  Për pasojë, “i dyshuari (shoferi) humb kontrollin mbi automjet dhe pёrplaset pёr njё shtyllё betoni”, njofton policia.

  I dyshuari me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

  Ndërsa, njëri nga të lënduarit është dërguar për shërim të mëtejmë në QKUK.

  Njoftimi i plotë i policisë:

  Ju informojmë se me datë 17 tetor 2023, rreth orës 17:20, Policia është informuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Lёbushё- Deçan.

  Nё vendin e ngjarjёs kanё dalё njёsitet kompetente tё Njesitit Rajonal tё Komunikacionit Rrugor (NJRKRR).

  Nё kёtё aksident ishin tё involvuara, njё automjet (furgon), dyshohet se deri te aksidenti ka ardhё si pasojё e mos pёrshtatjёs sё shpejtёsisё dhe kushteve tё rrugёs i dyshuari (shoferi) humb kontrollin mbi automjet dhe pёrplaset pёr njё shtyllё betoni.

  Si pasojё e kёtij aksidenti njёri nga personat e lënduar ёshtё sjellё nё Spitalin Rajonal nё Pejё pa shenja jete, vdekjen e sё cilit e ka konstatuar ekipi mjekёsor, ndёrsa tre tё lënduarit tjerё janё sjellё poashtu nё spitalin rajonal, por njёri nga tё lënduarit pёr shkak tё natyrёs sё lëndimeve ёshtё dёrguar nё QKUK-Prishtinё.

  Me urdhër të Prokurorit shtetit trupi i pa jetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për Obduksion, ndёsa i dyshuari dёrgohet nё mbajtje pёr 48- orё.

  OP-ED
  Nga Rubrika

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark