×
 • Lajme
 • Lajme / Kosovë

  Vdes 31 vjeçari në burg në Prishtinë, nga ShKK-ja japin detaje për Insajderin

  Insajderi
  26 February 2024 - 19:15
  Klikoni Këtu për t'u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Gazetës Insajderi në Viber.

  Valon Muqiqi, 31 vjeçar siç mëson Insajderi ka humbur jetën brenda qendrës së paraburgimit në Prishtinë, Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor i Qendrës Emergjente të Qytetit. Insajderi ka kërkuar detaje nga zëdhënësi i SHKK-së, Florent Gashi.

  Gashi ka kërkuar që t’i referohemi komunikatës së lëshuar në orët e paradites së të hënës.

  Nga SHKK kanë bërë me dije se personi që ka humbur jetë është V.M.

  “Shërbimi Korrektues i Kosovës dhe Departamenti Shëndetësor i Burgjeve njoftojnë se sot rreth orës 07:40 në Qendrën e Paraburgimit në Prishtinë ka ndërruar jetë i burgosuri, V.M. Vdekja është konstatuar nga ekipi i Qendrës Emergjente të Qytetit”, thuhet në njoftim.

  Është bërë me dije se i njëjtit ishte duke u trajtuar me terapi sipas rekomandimeve, nuk ceket nëse ka qenë duke vuajtur nga ndonjë sëmundje.

  “I burgosuri ishte duke u trajtuar sipas rekomandimeve të institucioneve shëndetësore publike (IPFK-së)”.

  Organet kompetente janë duke i zhvilluar procedurat ligjore, ndërsa autopsia do të verifikoi shkakun e vdekjes, thuhet në komunikatën e lëshuar nga SHKK.

  OP-ED
  Nga Rubrika
  Botë
  21 April 2024

  © 2016-2024 Gazeta Online Insajderi - Të gjitha të drejtat e rezervuara.

  Impressum

  Kontakt

  Trademark